Янги ҳужжатлар

Президент сайловини ўтказувчи округ сайлов комиссияларининг шахсий таркиби тасдиқланди

Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи округ сайлов комиссияларининг шахсий таркибини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг қарори

Ўзбекистон Республикасининг “Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови тўғрисида”ги Қонуни 4, 15, 18¹ ва 19-моддаларига мувофиқ ҳамда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси, халқ депутатлари вилоятлар ва Тошкент шаҳар Кенгашларининг тавсияларига асосан Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси қарор қилади:

1.Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 14 та округ сайлов комиссияларининг қуйидаги шахсий таркиби тасдиқлансин:

1-Қорақалпоғистон округ сайлов комиссияси
(Ёшлар маркази биноси, Нукус шаҳри, Қорақалпоғистон кўчаси, 23-уй, телефонлар: 0-361 226-58-08, 226-58-09)
Раиси
1. Жалменов Уликбек Абилаевич Қорақалпоғистон Республикаси Касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси
Раис ўринбосари
2. Утемуратова Сапаргул Шамшетовна Қорақалпоқ давлат университети “Ҳуқуқшунослик” кафедраси доценти
Котиби
3. Данияров Абатбай Сапарбаевич “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Қорақалпоғистон Республикаси кенгаши раиси
Аъзолари
4. Аллабергенова Нилуфар Реимбаевна “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Қорақалпоғистон Республикаси кенгаши ҳуқуқ маслаҳатчиси
5. Асанов Улугбек Жадигерович Қорақалпоқ давлат университети “Муҳандислик коммуникациялар қурилиши” кафедраси ассистенти
6. Бекмуратова Венера Джолдасбаевна “Прогресс” таълим ва ривожлантириш маркази инглиз тили ўқитувчиси
7. Джуманазаров Султанбай Искандарович Қорақалпоғистон Республикаси “Қишлоқхўжаликкимё” ҳудудий акциядорлик жамияти Элликқалъа тумани филиали мудири
8. Кадиров Кувондик Айитбаевич Нукус давлат педагогика институти маънавий-маърифий ишлар бўйича проректори
9. Каримов Кенес Айтмуратович Қорақалпоғистон Республикаси Ёзувчилар уюшмаси раиси
10. Кутлимуратова Замира Кожабаевна Нукус шаҳридаги “Қутли макан” маҳалла фуқаролар йиғини раиси
11. Шамуратов Рустам Азатович Тўрткўл тумани молия бўлими бошлиғи
2-Андижон округ сайлов комиссияси
(Андижон вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси биноси, Андижон шаҳри, Алишер Навоий шоҳ кўчаси, 32-уй,  телефонлар: 0-374 223-08-90, 223-08-91, 223-08-92)
Раиси
1. Мирзаев Обоқул “Андижонфуқаролойиҳа” масъулияти чекланган жамияти раиси
Раис ўринбосари
2. Ризаев Кадиржан Фазилжанович “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Андижон вилояти бўлими бошқаруви раиси
Котиби
3. Бобоева Дилором Собитхоновна Марҳамат туманидаги 14-мактаб директори
Аъзолари
4. Бахриддинова Шахнозахон Шукуруллаевна Андижон иқтисодиёт касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси
5. Икромов Шукирилло Авазбекович Олтинкўл туманидаги 40-мактаб директори
6. Камолова Муножатхон Жалолдиновна Андижон вилояти телерадиокомпанияси муҳаррири
7. Расулов Бахтиёр Махмуджонович Андижон давлат университети илмий ишлар бўйича проректори
8. Умурзақова Муборакхон Эргашбоевна Андижон тиббиёт коллежи ўқитувчиси
9. Чунахунов Баходир Юлдашевич Андижон шаҳридаги Ҳабибий номли маҳалла фуқаролар йиғини раиси
10. Хакимов Дилшодбек Мамадалиевич Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази Андижон филиали директори
11. Қобулов Отабек Исматуллаевич Олтинкўл тумани Фермерлар кенгаши раиси
3-Бухоро округ сайлов комиссияси
(Бухоро вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси биноси, Бухоро шаҳри, Алишер Навоий шоҳ кўчаси, 3-уй, телефонлар: 0-365 223-15-45, 223-15-35)
Раиси
1. Даминов Мирзохид Исломович Бухоро вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи
Раис ўринбосари
2. Турсунов Кахрамон Содикович Бухоро давлат тиббиёт институти “Ижтимоий фанлар” кафедраси мудири
Котиби
3. Тўхтамишова Салтанат Болтаевна Жондор туманидаги саноат, транспорт ва алоқа касб-ҳунар коллежи ўқитувчиси
Аъзолари
4. Ахатова Лола Хусеновна Бухоро шаҳридаги 32-мактаб директори
5. Ахмедова Дилбар Рустамовна Бухоро вилояти “Она ва бола” скрининг маркази директори
6. Баротов Ғолибжон Нутфиллоевич “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Бухоро вилояти кенгаши раиси ўринбосари
7. Бафоев Феруз Муртазоевич Бухоро мухандислик технология институти “Тарих” кафедраси доценти
8. Бобоев Мансур Тошпўлатович Бухоро шаҳридаги 25-мактаб директори
9. Истамов Лочин Ўктамович Вобкент туманидаги қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари
10. Неъматов Ғанишер Дилмуродович Таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси Шофиркон тумани кенгаши раиси
11. Шодиева Озода Шокировна Бухоро шаҳридаги 23-мактаб директори ўринбосари
4-Жиззах округ сайлов комиссияси
(Республика Маънавият тарғибот маркази Жиззах вилояти бўлими биноси, Жиззах шаҳри, Шароф Рашидов шоҳ кўчаси, 70-уй, телефонлар: 0-372 226-58-12)
Раиси
1. Саттаров Абдумажид Саттарович “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Жиззах вилояти бўлими бошқаруви раиси
Раис ўринбосари
2. Арипова Мамлакат Абдуллаевна “Соғлом авлод учун” халқаро хайрия фонди Жиззах вилояти ҳудудий филиали директори
Котиби
3. Жабборов Элдор Фурқатович Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институти Жиззах вилояти ҳудудий бўлинмаси катта мутахассиси
Аъзолари
4. Абдурахмонова Сабохат Абдуқаҳаровна Янгиобод тумани маънавият тарғибот маркази раҳбари
5. Жабборов Эргаш Омонович Жиззах вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи
6. Камолов Турсунбой Набихўжаевич “Жиззах ҳақиқати” газетаси бўлим муҳаррири
7. Матниёзов Бакдурди Ибрагимович Жиззах политехника институтининг молиявий-иқтисодий ишлар бўйича проректори
8. Мусурманова Мария Бурхановна Жиззах вилояти педагогларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтининг маънавий-маърифий ишлар бўйича проректори
9. Умаров Шухрат Хабибович “Жиззах аккумулятор заводи” акциядорлик жамияти бош муҳандиси
5-Навоий округ сайлов комиссияси
(“Фарҳод” маданият саройи биноси, Навоий шаҳри, Халқлар дўстлиги шоҳ кўчаси, 58-уй, телефонлар: 0-436 223-50-00)
Раиси
1. Исоков Нормурод Исроилович “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Навоий вилояти бўлими бошқаруви раиси
Раис ўринбосари
2. Ахмедов Хусниддин Алиқулович Навоий давлат кончилик институтининг маънавий-маърифий ишлар бўйича проректори
Котиби
3. Рўзиқулов Фахриддин Расулович Навоий вилояти педагог кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти ректори
Аъзолари
4. Бўронов Азамат Бурхонович Кармана туманидаги “Арабхона” маҳалла фуқаролар йиғини раиси
5. Жураев Баходир Ибрагимович “Навоий кон-металлургия комбинати” давлат корхонаси электр тармоқлари ва подстанциялар цехи бошлиғи
6. Иргашева Нилуфар Ўраловна Навоий шаҳар 1-оилавий поликлиника бош шифокори
7. Тухфатулина Диляра Темировна Навоий шаҳридаги 7-мактаб директори
8. Эралиев Хўрозбой Эргашевич Навоий давлат педагогика институти қошидаги академик лицейнинг ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари
9. Эгамбердиева Сайёра Рахматовна Хатирчи тиббиёт коллежи директорининг ўринбосари
6-Наманган округ сайлов комиссияси
(Ёшлар маркази биноси, Наманган шаҳри, Алишер Навоий кўчаси, 15-уй, телефонлар: 0-369 227-26-28, 227-26-29)
Раиси
1. Маткаримов Пахридин Жураевич Наманган муҳандислик-педагогика институтининг ректори
Раис ўринбосари
2. Чубоева Озодахон Кувончбековна Наманган давлат университетининг “Ҳуқуқшунослик” кафедраси катта ўқитувчиси
Котиби
3. Нажмиддинов Абдумуталли “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Уйчи тумани бўлинмаси раиси
Аъзолари
4. Дехканов Дилшод Давлатович Таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси Поп тумани кенгаши раиси
5. Кимиёнозорова Шахзадахон Мохаммаднозоровна Тўрақўрғон туманидаги ижтимоий-иқтисодиёт ва спорт коллежи директори
6. Кобулов Аъзамжон Юнусович Мингбулоқ тумани статистика бўлими бошлиғи
7. Мўминов Исроилжон Ибрагимович Чуст туманидаги педагогика ва сервис касб-ҳунар коллежи директори ўринбосари
8. Отахонов Мухаммаджон Тожибоевич Норин туманидаги 42-мактаб директори
9. Султанова Мамуражон Рахмановна Косонсой туманидаги 9-давлат ихтисослаштирилган мактаб директори
10. Сўфихўжаев Зиёвуддин Маҳмуджонович Чортоқ туманидаги халқ таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлимининг кадрлар бўйича инспектори
11. Усманова Саодат Умаровна Наманган давлат университетининг “Педагогика ва психология” кафедраси ўқитувчиси
7-Самарқанд округ сайлов комиссияси
(Самарқанд давлат университети қошидаги 2-академик лицей биноси, Самарқанд шаҳри, Рудакий кўчаси, 237-уй, телефонлар: 0-366 239-55-16, 239-55-17, 239-55-18)
Раиси
1. Тошев Фармон Исҳоқович “Зарафшон” ва “Самаркандский вестник” газеталарининг бирлашган таҳририяти бош муҳаррири
Раис ўринбосари
2. Маматов Худоёр Тешаевич Самарқанд вилояти адлия бошқармаси бошлиғи
Котиби
3. Якубжонова Дилфуза Кодировна Тошкент ахборот технологиялари университети Самарқанд филиали “Ахборот таълим технологиялари” кафедраси мудири
Аъзолари
4. Асланов Абдулло Убайдуллоевич “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Самарқанд вилояти кенгаши раиси
5. Бекова Машхура Эштемировна Пастдарғом туманидаги 48-мактаб директори
6. Игамбердиев Бахромжон Нагматович Самарқанд вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи
7. Комполшик Елена Александровна Самарқанд шаҳридаги 43-мактаб директори
8. Ризаев Шухрат Касимович Самарқанд транспорт ва коммунал хўжалик касб-ҳунар коллежи директори
9. Саттаров Шухрат Хасанович Самарқанд қишлоқ хўжалик институтининг молия-иқтисодиёт ишлари бўйича проректори
10. Умаров Азамат Мардонович Самарқанд вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи
11. Юлдашев Шерали Мамараимович “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Самарқанд вилояти бўлими бошқаруви раиси
8-Сирдарё округ сайлов комиссияси
(Сирдарё вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси биноси, Гулистон шаҳри, Мустақиллик кўчаси, 66-уй, телефонлар: 0-367 225-13-17)
Раиси
1. Қудратов Солижон Сулаймонович Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институти Сирдарё вилояти ҳудудий бўлинмаси раҳбари
Раис ўринбосари
2. Удаева Сайёра Абдурахмановна “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Сирдарё вилояти бўлими бошқаруви бош мутахассиси
Котиби
3. Юсупов Ғайбулла Гадайбаевич Республика Маънавият тарғибот маркази Сирдарё вилояти бўлими раҳбари
Аъзолари
4. Ахмедов Лазизбек Неъматович “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Сирдарё вилояти кенгаши раиси
5. Джонжигитова Гулчехра Исаковна Янгиер шаҳридаги “Nozigul-Sardor-Oq oltin” масъулияти чекланган жамияти менежери
6. Закиров Ботир Сабитович Гулистон давлат университети ректори
7. Мавлянов Элмурад “Сирдарё ҳақиқати” газетаси бош муҳаррири ўринбосари
8. Хасанова Мухтарам Урушовна Боёвут туманидаги 19-мактаб директори
9. Эгамбердиев Носиржон Махмудович Сирдарё вилояти ўрта махсус, касб-ҳунар таълими бошқармаси бошлиғи
9-Сурхондарё округ сайлов комиссияси
(1-болалар мусиқа ва санъат мактаби биноси, Термиз шаҳри, Алишер Навоий кўчаси, 12-«В» уй, телефонлар: 0-376 221-70-14, 221-70-43)
Раиси
1. Ахмедов Абдукарим Абдурахмонович Сурхондарё вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси
Раис ўринбосари
2. Қурбанов Чори Шаймаматович “Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти Термиз темир йўл бирлашган шифохонаси бош шифокори
Котиби
3. Алимардонова Зебунисо Мамаражабовна Термиз Археология музейи директори
Аъзолари
4. Жаббарова Феруза Хожимуратовна Термиз давлат университети қошидаги
2-академик лицей ўқитувчиси
5. Нурмухамедов Ботир Ўралович Марказий банк Сурхондарё вилояти
бош бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари
6. Расулов Ғайрат Пардаевич Термиз давлат университети тарих факультети деканининг ўқув ишлари бўйича ўринбосари
7. Чориев Абдузоир “Нуроний” жамғармаси Шеробод тумани бўлими раиси
8. Шарипов Фирдавс Холназарович Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институти Сурхондарё вилояти ҳудудий бўлинмаси раҳбари ўринбосари
9. Қаршиев Эркин Ўролович “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Сурхондарё вилояти кенгаши раисининг биринчи ўринбосари
10. Қорақулова Муяссар Зафаровна Маннон Уйғур номидаги Сурхондарё вилояти мусиқали драма театри директори
11. Қодирова Муяссар Жумаевна Ўзбекистон соғлиқни сақлаш ходимлари касаба уюшмаси Республика кенгашининг Сурхондарё вилояти бўйича масъул ташкилотчиси
10-Тошкент вилояти округ сайлов комиссияси
(Тошкент вилояти молия бошқармаси биноси, Тошкент шаҳри, Амир Темур шоҳ кўчаси, 17-уй, телефонлар: 0-371 232-80-54)
Раиси
1. Хамидов Хакимджан “Маҳалла” хайрия жамоат фонди Тошкент вилояти бўлими бошқаруви раиси
Раис ўринбосари
2. Юлдашева Мухаббат Шавкатовна “Соғлом авлод учун” халқаро хайрия фонди Тошкент вилояти ҳудудий филиали директори
Котиби
3. Ташходжаев Рустам Саидходжаевич Қибрай тумани “Оқ қовоқ” қишлоқ фуқаролар йиғини раиси
Аъзолари
4. Бобоқулов Сирожиддин Суюнович Тошкент вилояти меҳнат бош бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
5. Кадирханова Малика Акбаровна “Тадбиркор аёл” Ўзбекистон ишбилармон аёллар ассоциацияси Тошкент вилояти бўлими раиси
6. Мусашайхов Лазиз Туляганович Тошкент вилояти адлия бошқармаси бошлиғи
7. Носиров Жахонгир Абдукаримович Тошкент вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи
8. Тошпулатов Хуршид Бахтиёр ўғли Тошкент вилояти маданият ва спорт ишлари бошқармаси бошлиғи
9. Турдибоева Раъно Эшовна Тошкент давлат аграр универститети қошидаги академик лицей директори
10. Халдарбеков Азим Каримжанович Тошкент вилояти ўрта махсус, касб-ҳунар таълими бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
11. Эгамбердиева Хоним Саломовна Тошкент вилояти халқ таълими бошқармаси методика маркази раҳбари
11-Фарғона округ сайлов комиссияси
(Ўзбекистон “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Фарғона вилояти кенгаши биноси, Фарғона шаҳри, Сайилгоҳ кўчаси, 27-уй, телефонлар: 0-373 244-26-53, 244-13-23)
Раиси
1. Собиров Набижон Аминович “Фарғона ҳақиқати” ва “Ферганская правда” газеталари бош муҳаррири
Раис ўринбосари
2. Солиева Ўктамхон Қозоқовна Ёзёвон туманидаги 22-мактаб ўқитувчиси
Котиби
3. Полвонов Шерзоджон Фазлитдинович “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Фарғона вилояти кенгаши раиси
Аъзолари
4. Абдуғаниева Хамидахон Мамадалиевна Фарғона шаҳридаги 27-мактаб директори
5. Веч Олеся Ярославна Фарғона давлат университети ўқитувчиси
6. Камолов Юсуфжон Шамсиддинович Фарғона вилояти архив иши ҳудудий бошқармаси бошлиғи
7. Касимова Дилафруз Шавкатовна Фарғона давлат университети қошидаги 3-академик лицей директори
8. Махаметова Матлюба Адиловна Фарғона шаҳар Фуқаролик ҳолати далолатномаларини ёзиш бўлими мудираси
9. Отақулов Ойбек Хамдамович Фарғона политехника институти ректори
10. Сайдахмедов Шамшидинхўжа Мухторович “Фарғона нефтни қайта ишлаш заводи” унитар шўъба корхонаси директори
11. Салимова Манзура Алимовна Фарғона вилояти “Она ва бола” скрининг маркази директори
12. Сулаймонов Маъсуджон Муминович Ўзбекистон Миллий ахборот агентлигининг Фарғона вилояти бўйича мухбири
13. Рахимова Дилором Шокировна Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Фарғона вилояти телерадиокомпанияси бош муҳаррири
14. Турдалиев Бохиржон Илхомович Бешариқ тумани “Водий наслли парранда” хусусий кичик корхонаси раҳбари
15. Умаров Одилжон Махмудович Фарғона вилояти соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи
12-Хоразм округ сайлов комиссияси
(“Баркамол авлод” болалар маркази биноси, Урганч шаҳри, Ғафур Ғулом кўчаси, 1-уй, телефонлар: 0-362 223-18-12, 223-18-14, 223-18-15)
Раиси
1. Жабборов Равшан Хоразм вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси раиси
Раис ўринбосари
2. Садуллаева Фарахат Аминовна Урганч шаҳридаги “Садуллаева Фарахат Аминовна” ҳунармандчилик мактаби директори
Котиби
3. Бекчанов Бахрам Машарипович Фуқаролик жамияти шаклланишини мониторинг қилиш мустақил институти Хоразм вилояти ҳудудий бўлинмаси етакчи мутахассиси
Аъзолари
4. Адамбоев Одилбек Жумабаевич Хоразм вилояти телерадиокомпанияси директорининг ўринбосари
5. Кадирова Нигора Нурматовна Урганч шаҳар халқ таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими мудири
6. Курбанбаева Гулсара Ахмедовна Хоразм вилояти перинатал маркази бош шифокори
7. Норметов Бектурди Ниязметович Хоразм вилояти Давлат санитария-эпидемиология назорати маркази бош шифокори
8. Машарипов Қахрамон Бекчанович Хоразм вилояти адлия бошқармасининг бўлим бошлиғи
9. Сабирова Комила Мақсудовна Урганч давлат университети “Инглиз тили ва адабиёти” кафедраси ўқитувчиси
10. Шарипов Шарипбай Урганч шаҳридаги 5-Ал-Хоразмий номидаги маҳалла фуқаролар йиғини раиси
11. Янгибоева Соҳиба Рўзмат қизи “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Хоразм вилояти кенгаши фаоли
13-Қашқадарё округ сайлов комиссияси
(“Ўзгеобурғунефтгаз” акциядорлик компанияси биноси, Қарши шаҳри, Мустақиллик кўчаси, 35-уй, телефонлар: 0-375 221-49-83, 221-38-48, 221-57-01)
Раиси
1. Жураев Исмоил Шодиевич Хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитаси Қашқадарё вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи
Раис ўринбосари
2. Қурбонов Собиржон Пўлатович “Шўртан газ-кимё мажмуаси” унитар шўъба корхонаси бош мутахассиси
Котиби
3. Орипова Сайёра Мийлиевна Косон туманидаги 2-мактаб директори
Аъзолари
4. Алишеров Наби Абдиевич Ғузор туманидаги “Абди ота Аллаев” фермер хўжалиги раҳбари
5. Курбанов Илхам Узакович Қарши магистрал каналидан фойдаланиш бошқармаси бошлиғи
6. Назарова Нилуфар Бойқобиловна “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати Қашқадарё вилояти кенгаши раиси ўринбосари
7. Пардаева Мохидил Қамаровна Қарши туманидаги 55-мактаб директори
8. Рахматов Хасан Ибрагимович “Нуроний” жамғармаси Чироқчи тумани бўлими раиси
9. Турсунов Хусан Мирзаевич Қашқадарё вилояти адлия бошқармаси бўлим бошлиғи
10. Хасанова Юлдуз Муртозаевна Қарши муҳандислик-иқтисодиёт институти “Бухгалтерия ҳисоби ва аудит” кафедраси катта ўқитувчиси
11. Шукуров Ботир Зокирович “Ўзгеобурғунефтгаз” акциядорлик компаниясига қарашли “Геобурнефтгазсервис” шўъба корхонаси бошлиғи ўринбосари
14-Тошкент шаҳар округ сайлов комиссияси
(Тошкент шаҳар ҳокимлиги маъмурий бинолардан фойдаланиш департаменти биноси, Тошкент шаҳри, Амир Темур шоҳ кўчаси, 14-уй, телефонлар: 0-371 232-11-66)
Раиси
1. Юнусходжаев Ахматходжа Нигманович Тошкент фармацевтика институти ректори
Раис ўринбосари
2. Каньязов Есемурат Султамуратович Тошкент давлат юридик университетининг ректори
Котиби
3. Беков Ихтиёр Рустамович Чилонзор туманидаги “Бизнес лойерс груп” адвокатлик фирмаси адвокати
Аъзолари
4. Анваров Шукуруллохон Махсудхон ўғли Ўзбекистон миллий университети “Камолот” ёшлар ижтимоий ҳаракати бошланғич ташкилоти етакчиси
5. Ермакова Тамара Таировна Тошкент шаҳар Молия бош бошқармаси бошлиғи ўринбосари, «Бюджет бўлими» бошлиғи
6. Махбубов Дилшод Муминович Юнусобод туманидаги Увайсий номидаги маҳалла фуқаролар йиғини раиси
7. Махсумов Саиджон Қосимжонович “Халқ сўзи” газетаси Парламент ҳаёти, ижтимоий-сиёсий ва ҳуқуқ масалалари бўлими мухбири
8. Расулова Нозима Бозорбоевна Учтепа туманидаги “Шарқ гули” маҳалла фуқаролар йиғинининг диний маърифат ва маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси
9. Ризаев Фарход Хамидуллаевич Тошкент давлат техника университети ректори
10. Хусанбоева Нилуфар Қосимбоевна Яккасарой туманидаги 144-мактаб директори
11. Юлдашева Умида Тухтамурадовна Тошкент тўқимачилик ва енгил саноат институти қошидаги академик лицей директори

2.Мазкур қарор Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг расмий веб-сайтида, шунингдек, бошқа манбаларда эълон қилинсин.


Марказий сайлов комиссияси
Раиси                                                          М.Абдусаломов

Тошкент шаҳри,
2016 йил 23 сентябрь

Мазкур мақола Сизга манзур бўлдими?
  • Ҳа (1)
  • Йўқ (0)
  • Бироз (0)

Фикр билдиринг

yoki
Saytga kirganingizdan so‘ng fikr bildirish imkoniyatiga ega bo‘lasiz
Юқорига